Evlilik ve çift terapisi’n de hedef eşler arasında kurulan yakın ilişkinin desteklenmesidir. Eşler arasında yaşanan etkileşim ve iletişim sorunları, cinsel problemler, çocuklarla ilgili uzlaşmazlıklar, eşlerden birinin veya eşlerin yaşadığı depresyon, kaygı, öfke problemleri çift ve evlilik terapisini gerektirmektedir.

Çift ve evlilik terapisinde esas olan şey, eşlerin birbirleri ile etkili iletişim kurmayı öğrenmeleridir. Sağlıklı bir şekilde tartışmak, problem değil, çözüm aramak, çözümde sorumluluğun paylaşılması hedeflenmektedir.

Genellikle, evlilik terapilerine bahsedilen problemlerle gelen bireyler, karşı tarafın değişmesi umuduyla evlilik yapmış ya da evlilikleri boyunca sorunların üzerini örtmüş olabilmektedirler. Anlaşmazlığı tetikleyen geçmişten bugüne gelen sorunların hala tartışılması olabilmektedir. Evde huzursuzluk, yaşama yansır. Bu nedenle çift ve aile terapileri, kişisel gelişimi desteklemek için de önemli olmaktadır. Eğer aile içi problemler yaşıyorsanız ya da iletişim problemleri yaşıyorsanız, yardım almanızda fayda var. Ne zaman evlilik terapisine başvurmalısınız hakkında makale için tıklayınız.

 

Evlilik ve Çift terapisi randevusu almak için tıklayınız.