İZMİR OYUN TERAPİSİ, OYUN TERAPİSTİ İZMİR

İZMİR OYUN TERAPİSİ, ÇOCUK TERAPİSTİ İZMİR

İZMİR OYUN TERAPİSİ MERKEZİ

ÇOCUK PSİKOTERAPİSİ (OYUN TERAPİSİ) VE ÇOCUKLARA YÖNELİK TESTLER UYGULAYAN UZMANLARIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ.

Çocuklar, çocukluk çağlarında oynadıkları oyunlarla kendilerini ifade eder, öğrenir, pekiştirir, problem çözer. Bu nedenle çocukların yaşamında oyun ve oyuncakların büyük önemi vardır. Oyun terapisi, çocukların ihtiyaçlarına oyun ve oyuncaklar yardımıyla yoğunlaşılarak, kendini ifade etmelerine fırsat sunar. Çocuğun, kendini ifade edeceği ve duygularını yaşayabileceği türde bir çok çeşit oyuncak, oyun odasında bulunur. Böylece çocuk, oyun terapisinin araçlarını kullanarak, onu travmatize eden veya hayal kırıklığına uğratan olayı ya da durumu yeniden canlandırabilir ve bu tecrübeyi değiştirme fırsatı bulabilir.

Zeka testi, dikkat ve gelişim testleri uygulanmaktadır.

Oyun terapisinin yardımcı olacağı psikolojik problemler,

 • PTSD :Travma Sonrası Stres Bozukluğu
 • Anksiyete/Endişe
 • Dikkat eksikliği ve hiperaktivite (aşırı hareketlilik) bozukluğu
 • Impulsivite/dürtüsellik
 • Sosyal içe kapanıklılık
 • Özgüven eksikliği
 • Depresyon
 • Alt Islatma
 • Ebeveyn davranışlarından kaynaklanan sorunlar
 • Adaptasyon                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  İzmir’de oyun terapisi randevusu almak ve oyun terapisti ve çocuk terapisti ile görüşmek için tıklayınız.
 • İzmir’de oyun terapisi hizmeti verilmektedir. Oyun terapisi İzmir’de oyun terapisi ile çalışan uzman ruh sağlığı çalışanları, psikolog, pedagog, klinik psikolog, aile danışmanı oyun terapisti bulmak mümkündür. Oyun terapisi danışmanlığı uzmanlar tarafından etik kurallar çerçevesinde verilmektedir. Oyun terapisi çocuk terapistleri tarafından verilmektedir.Gerekli görülen durumlarda oyun terapisti sertifikasına sahip çocuk psikologları İzmir’de Eskülap Terapi Merkezi’nde uygulanmaktadır. Randevu ve detaylı bilgi için +90 506 781 17 56 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilir ve İzmir’deki merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. İzmir’deki oyun terapisi merkezi, çocuk terapistlerinin bulunduğu merkezimiz için tıklayınız.OYUN TERAPİSİ NEDİR?Oyun terapisi ruhsal anlamda sıkıntı yaşayan çocukların, duygularını tanımaya, anlamaya, yaşadıkları sıkıntılarını oyunda dökmeye ortam yaratılmasıdır. İzmir’de oyun terapistleri ve alanında uzman çocuk terapistleri eşliğinde oyun terapisi hizmeti sunulmaktadır. Çocukların dünyası oyundur. Oyunda kendilerini ifade eder ve oyunda iyileşirler. Bu nedenler çocukla çalışmalarda oyun terapisi önemli yer taşımaktadır.İZMİR’DE ÇOCUK PSİKOLOĞUİzmir’de çocuk psikoloğundan randevu almak için tıklayınız.Ne Gibi Sorunlar İçin Çocuk Psikoloğundan Yardım Alınır, Ne Gibi Durumlarda Oyun Terapisine Gidilir?Oyun terapisinin amacı sıkıntı yaşayan çocuğun çevresine, ailesine, arkadaşlarına uyumunu arttırmak ve istenmeyen davranışlarının altında yatan ihtiyaçları anlamak ardında onları beslemektir. Çevresiyle sorun yaşayan, istenmeyen davranışlar gösteren, ısırma davranışı, ağlama davranışı, okula gitmek istememe, ısırma davranışı, alt ıslatma, kaka tutma, konuşma problemleri, kekeleme, korkular, uyku problemleri, öfke problemleri, yemek yememe, kaygı, panik, anneden ayrılmak istememe, tırnak yeme, ağlama krizleri, aşırı inatlaşma, okul problemleri, okuma problemleri, dikkat bozukluğu, dikkat problemleri, aşırı hareketlilik gibi durumlarda oyun terapistinden ya da çocuk psikoloğundan yardım alınabilir.
 • Çocuklarda kaygı bozuklukları,
 • depresyon,
 • dikkat eksikliği ve hiperaktivite problemleri,
 • bağlanma problemleri,
 • fobiler,
 • korkular,
 • boşanmanın çocuk üzerindeki etkileri,
 • kardeş kıskançlığı gibi konular çocuk psikologları tarafından en sık çalışılan konulardandır.Çocuk bir problem yaşadığında bunu tarif edemez, kelimeler ile doğru ifade edemeyebilir. Bu sorun ve sıkıntıda yaşamındaki uyumsuzluklar, istenmeyen davranışlar olarak ortaya çıkar. Örneğin alt ıslatma probleminin altında psikolojik bir ihtiyaç olabilir. Bu durumda davranışı doğrudan değiştirmek yerine bu davranışı neden yapmaya ihtiyaç duyduğuna odaklanılmalı ve çocuğun iç dünyası bir çocuk terapisi uzmanı tarafından anlaşılmalı, takip edilmelidir.İzmir’de çocuk terapisti randevusu hakkında bilgi almak için +90 506 781 17 56 nolu telefonu arayabilirsiniz.Çocuk Psikoloğu Çocuğa Nasıl Yardımcı Olur?İzmir’de çocuk psikoloğu, oyun terapisti çocuk ile bir güven ilişkisi kurar. Çocuğun içsel dünyası anlayabilmek ve kendisini ifade etmesini sağlamak adına, oyun, hikayeler, kuklalar, kahramanlar vb. destek alınarak çocuğa yeni davranışlar öğretilir ve ihtiyacı olduğu alanlar desteklenir. Çocuk terapisinde ebeveyn danışmalığı da çok önemlidir. Çocuk terapistleri, oyun terapisinin yanı sıra anne ve babalara da eğitimler ve danışmanlık vererek çocuğa yardımcı olmayı hedefler.Size uygun çocuk psikoloğunu nasıl seçebilirsiniz? İzmir’de iyi bir çocuk psikoloğu ve oyun terapisti ile nasıl iletişime geçebilirsiniz?Okul ile işbirliği içinde olabilirsiniz, sizi bir uzmana yönlendirebilirler. Ya da uzmanı kendiniz bulmak isterseniz internet aracılığı ile İzmir’de birçok çocuk psikoloğuna ulaşabilirsiniz.İzmir çocuk psikoloğu ihtiyacınıza yönelik seçenekler bakımından zengindir. İzmir’de çocuk psikoloğu arıyorsanız öncelikle ihtiyacınız olan konuyu belirlemek ve bulacağınız kişinin bu alanda çalışıp çalışmadığını danışabilirsiniz.

İzmir’de Çocuklara yönelik terapi/ Oyun terapisi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İzmir’de Oyun terapisti için tıklayınız.

 

ÇOCUĞUNUZUN BİR TERAPİSTE İHTİYACI VAR MI?

 

Çocuğunuzun terapiye ihtiyacı olabileceğini düşünüyorsanız, belirtileri nasıl tanıyacaksınız ve ihtiyacınız olan doğru terapisti nasıl bulacaksınız?

Çocuğunuzun her zamanki davranışlarında farklılıklar görüyorsanız, hiç vermediği tepkileri veriyorsa, öğretmenleri farklılıklar gözlemlemiş ve size bilgi vermişse bir çocuk psikoloğuna danışmanızda fayda olabilir.

 

ÇOCUK RUH SAĞLIĞI

Yurtiçi ve yurtdışında ruh sağlığı profesyonelleri tarafından yapılan araştırmalarda her beş çocuktan birinde depresyon, anksiyete ve davranış bozuklukları olmak üzere bir takım yakınmalar olduğu ortaya konulmuştur. Bu aşırı durumlar aile krizlerine, okulda arkadaşlar ve öğretmenlerle uyumsuzluğa zaman zamanda şiddet vb. gibi tepkilere neden olabilmektedir.

Erken müdahale, çocuğun zihinsel ve fiziksel sağlığını iyileştirmede, ailedeki stresi azaltmada, okul başarısını teşvik etmede ve yetişkin yaşamında suç işlemesini azaltmada büyük bir fark yaratır.

Çocukların çocuk psikoloğu ya da psikiyatristi ile görüşmesi ortaya çıkarsa çocuğum dışlanır mı gibi düşüncelerden dolayı ebeveynler endişelenmekte ve gerekeni yapamamaktadır.

 

ÇOCUĞUNUZUN YARDIMA İHTİYACI VAR MI?

Çocuğunuzun davranışında geri çekilme, üzüntü, endişe ve hobilere karşı ilgisizlik gibi endişe verici değişiklikler görüyorsanız, bu çocuğunuzun psikolojik yardıma ihtiyacı olduğu anlamına gelebilmektedir.

Ebeveynlerin ayrılması, ebeveynlerin yaşadığı psikolojik ya da fiziksel sorunlar, sevilen birinin ani kaybı, sık şehir değişiklikleri, zorbalığa maruz kalma, çocuğun sorumlulukları hakkındaki zorlanmaları gibi durumlar, psikolojik yardıma ihtiyaç duyulan durumları tetiklemektedir.

 

Çocuk Terapistinin Ana Mesajı: Çocuğunuz zorlanıyorsa, öğretmeni ve doktoru ile konuştunuz ve artık nasıl yardımcı olabileceğinize emin değilseniz, çocuğunuzun çocuk ruh sağlığı konusunda uzmanlaşmış bir çocuk psikoloğu/ çocuk terapisti ile görüşmesinin zamanı gelmiş demektir.

 

ÇOCUK TERAPİSİNDE NE OLUR?

Birçok ebeveyn çocuklarının destek alacağı birinin olmasının, duygularını tartışmak için tarafsız, güvenli bir alana sahip olmasının faydalı olacağını düşünüyor. Çocuklar bir ebeveyninin yanında açık olamayabilirler. Çünkü ebeveynlerini endişelendirmek ve onları incitmek istemezler.

İzmir’de psikolojik danışmanlık merkezimizdeki çocuk terapisti, “çocuğun duygularını tanımlamayı ve ifade etmeyi öğrenmesi aynı zamanda çocuğun daha kontrollü hissetmesine ve iletişim becerilerini geliştirmesine yardımcı olacaktır” demektedir.

 

TERAPİ İÇİN ÇOCUĞUNUZA NASIL YAKLAŞMALISINIZ?

Ebeveynlerin çocuğa,

İnsanlarla endişeleri, düşünceleri ve duyguları hakkında konuşan biri ile tanıştık, onunla konuşmanın iyi bir fikir olabileceğini düşündük. Biz ondan hoşlandık ve seninde hoşlanacağını düşünüyoruz.  diyebilirler.

Sorunuzla ilgili bilgi almak içi tıklayınız.

Online çocuk danışmanlığı için tıklayınız.

Çocuğun dünyasında oyunun önemi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İzmir’de çocuk terapisi hakkında bilgi almak için tıklayınız.