İZMİR PSİKOLOG | Uzman Psikolog İzmir

İZMİR PSİKOLOG, PSİKOLOG İZMİR

İZMİR PSİKOLOG DANIŞMANLIK MERKEZİ

İletişim numaramız: 0506 781 17 56

Merkezimizdeki uzmanlar için tıklayınız.

İzmir’de terapi ve psikolojik danışmanlık randevusu almak için tıklayınız.

İzmir’de psikolojik danışmanlık ve terapi hizmetleri verilmektedir. Psikolojik danışmanlık ve terapi hizmetini psikoloji alanında yüksek lisans ya da doktora düzeyinde eğitim almış uzman kişiler vermektedir. İzmir’de psikolojik destek için başvurabileceğiniz, güvenilir, etik ve uzmanlaşmış olan merkezimizde belirli alanlarda uzmanlaşmış psikolojik danışmanlık hizmeti veren uzmanlarla görüşebilirsiniz.  Kurumumuza başvurduğunuzda, sizi yaşadığınız soruna en uygun uzmana yönlendirerek, en kısa sürede yaşam akışınızın normale dönmesi ve daha kaliteli bir yaşam sürdürmeniz için gereken müdahaleleri yapmaktayız.

Yaşadığınız sorunlarla ilgili daha detaylı bilgi için +90 507 581 12 55 / 0232 489 99 58 nolu telefonlardan bilgi ve randevu alabilirsiniz ve Izmir’deki merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. izmirdeki psikolojik danışmanlık ve terapi merkezimiz için tıklayınız.

Online terapi görüşmesi için tıklayınız.

İzmir Alsancaktaki Merkezimizde EMDR Terapisi uygulanmaktadır.

PSİKOTERAPİ NEDİR?

Ruh sağlığı alanında profesyonel hizmet sunan uzmanların, yetkin oldukları psikoterapi alanının bilgi ve becerilerini kullanarak, psikolojik kaynaklı ruhsal problemlerin çözümü konusunda yardım isteyen danışanların değişim ve dönüşüm yolculuğuna eşlik etme sürecidir.

İZMİR’DE PSİKOTERAPİ

Psikoterapist uzmanlarımız için tıklayınız.

İzmir’de psikoterapi randevusu almak için tıklayınız.

Ne Gibi Sorunlar İçin Psikoloğa Gidilir?

Psikolog görüşmelerinin amacı, kişinin kendisiyle ve çevreyle uyumunu sağlamaktır. Kendi yaşantısıyla veya çevresi ve yakınları ile ilişkilerinde sorun yaşayan kişiler bu durumu düzeltmek ve daha kaliteli ve hayatının kontrolünün elinde olduğu bir hayat yaşamak istedikleri için terapiye gelirler.

En sık bilinen haliyle psikoterapi, depresyon, kaygı, uykusuzluk, panik bozukluk gibi ruhsal hastalıkların psikiyatrik tedavisini desteklemekte tercih edilir: Kişinin problemi hazırlayan ve sürdüren etkenlerle aktif mücadeleyi öğrenmesine ve psikolojik açıdan güçlenmesine yardımcı olur.

Bir insanın hayatındaki, kendisini zorlayan ve zihnini meşgul eden, huzursuzluk veren konular, psikoterapiye başvuru nedeni olabilir: Günlük yaşamda karşılaşılan çelişkiler, çatışmalar, kişiler arası ilişkilerde yaşanan problemler, iş hayatıyla ilgili güçlükler, stresle baş edebilme, çocuk yetiştirmeyle ilgili problemler, fiziksel hastalıklardan kaynaklanan engellerle uğraşmakta ki zorluklar vb.

Özellikle son yıllarda, genel memnuniyetsizlik, boşluk hissi, kişinin kendisini daha iyi anlama ve tanıma isteği, psikoterapiye başvuru nedenleri arasında yaygınlaşmaktadır. Kişisel gelişimi için de psikoterapiden yararlanan kişiler vardır.

İzmir’de terapist randevusu hakkında bilgi almak için 0232 489 99 58 numaralı telefonlardan ya da sitemizdeki bilgi alın bölümünden online mesaj ile sorularınızı sorabilirsiniz.

Psikoterapi  Nasıl Yardımcı Olur? Nasıl Etki Eder?

Psikoterapi, kişinin sorunlarını objektif bir gözle değerlendirmesini,  problemin nereden kaynaklandığını anlamasını, bugünün koşullarında çözüm için bulunabilecek alternatif yolların farkında olmasını sağlamaktadır. Psikoterapist, bu yeni alternatiflerin uygulanması için kişiyi duygusal yönden hazırlar, nasıl uygulanacağına dair bilgilendirir, motivasyonunu destekler, karşılaştığı engellerin üstesinden gelmesini sağlar.

Terapi,

  • Kişinin problemin nereden kaynaklandığının farkında olmasına,
  • Kişinin problem çözümü hakkında duygu ve düşüncelerinin değişimine,
  • Problem yaratan duygu ve düşüncelerin sağlıklı olanlarla değişmesin,
  • İstenmeyen davranışların, istenen ve sağlıklı olan davranışlara dönüşmesine,
  • Kişinin arzu ettiği ve sahip olduğu iyilik halini sürdürmesine, yardımcı olur.

Size uygun iyi psikoloğu nasıl seçebilirsiniz? ya da İzmir’de iyi psikolog ile nasıl iletişime geçebilirsiniz?

Öncelikli olarak yakınlarınızdan psikolojik destek alan birileri varsa onların deneyimlerine baş vurabilirsiniz. Eğer yakınlarınızda size psikolog önerebilecek kimse yoksa, internetten araştırma yapabilirsiniz. İnternet aracılığıyla İzmir de bir çok psikoloğa ulaşabilirsiniz.

İzmir psikolog ihtiyacınıza hizmet verebilme bakımından oldukça farklı seçenekler sunmaktadır. İzmir’de psikolog arıyorum diyorsanız öncelikli olarak sizin destek almak istediğiniz konunun ne olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Görüştüğünüz kişinin bu alanda çalışmaları olup olmadığını sorabilirsiniz.

Sorununuzla ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Online danışmanlık hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Çift ve Evlilik Danışmanlığı hakkında bilgi almak için tıklayınız.

faydalı okuma linklerimiz

koronayı çocuklarımıza nasıl anlatırız

hangi psikolojik testleri uyguluyoruz?

vajinismus nedir?

obsesif kompulsif bozukluk

yakınlık samimiyet korkusu

logoterapi nedir?

online terapi hakkında merak ettikleriniz

dehb olan çocuğunuza nasıl yardım edebilirsiniz?

bilişsel davranışçı terapi

ilişki sürdüremiyorum

anlamlı yaşam

anlamsızlık hissi

çiftler arası iletişim

pandemi sürecinde duygusal yeme

terapide direnç

saç yolma bozukluğu

sosyal fobinin yaygınlığı ve nedenleri

travma sonrası stres bozukluğu

kendini sabote etme

sınav kaygısı nedir ve nasıl başa çıkılır